Současné složení:
Venca - kytara, zpěv
Boris - basová kytara, zpěv
Mike - bicí

Mathias - manager / technik

TROCHA HISTORIE
Historie kapely Saláti sahá až zpátky do neblaze proslulého roku 2001. Dalo by se říci, že vznik kapely Saláti, byl jedinou příznivou událostí, která svět toho roku potkala. Tak tedy v červnu 2001 byly položeny základy naší kapely, tehdy ještě v početnějším složení a značně punkovo/undergroundovějším ražení. Už tehdy stál za kytarou Venca a za basovkou Boris, zpěvem však byl pověřen Ondřej alias "Eason" a za bubny (bongo) tehdy zasedl Votruba, který dal zcela nový význam sousloví "punkový bubeník". V tomto období vznikly také první nesmrtelné hity jako "Pračka" či "Elektřina", které dodnes v bootlegové nahrávce kolují mezi zasvěcenými.
Po několika personálních změnách a přesunu kapely směrem k méně obskurnímu rocku, přichází do kapely bubeník Mike. Přináší do kapely zcela nové hudební pojmy jako tempo a rytmus a úspěšně vyzdvihává kapelu z umělecké letargie, ve které na jistou dobu uvízla. Následující rok tedy kapela intenzivně zkouší a poté se vrhá do víru koncertů po pražských klubech.
Smutná událost ale postihuje kapelu v květnu roku 2005. Po několika měsících nespokojenosti, otrávených obličejů a pocitu, že něco chybí, odchází Mike po posledním koncertu nedaleko Jablonce z kapely, hledaje harmonii mysli, bicích a hudby někde jinde.
Dvoučlenný zbytek kapely, který nesdílel Mikeovu temnou vizi budoucnosti rockové hudby, si podal ke konci září inzerát a díky němu získal bubeníka Honzu a zároveň Mathiase, který se stal prvním managerem kapely.
Po půlroce zkoušení ovšem nastala první krize, která se ovšem ukázala být osudnou: po třítýdenní pauze ve zkouškách se Honza necítil být v dostatečné formě, aby odehrál smluvený koncert v Modré Opici. Zaskočil za něj tedy náš bubnující manager/technik Mathias, jak jen to za týden zkoušení stihl a s Honzou jsme se nakonec rozloučili.
Léto 2006. Naše kapela je opět v původní sestavě! Po roce se vrací náš bubeník Mike a začínají intenzivní práce na novém albu.